kontakt.jpg

Posiłki

W ciągu dnia dzieci cztery razy uzupełniają braki w energii:

• O 9:00 – śniadanie na dobry początek dnia!
  • O 12:00 –  zupa, II danie, aby jeszcze lepiej chłonąć wiedzę!
  • O 15:00 –  podwieczorek, chwila przerwy na smakołyki!

W kuchni kierujemy się Programem

BIO – Żywienie

Nie martwcie się Państwo, jeżeli Wasze dziecko jest alergiczne – zadbamy o to, aby posiłki były przygotowywane specjalnie dla Waszej pociechy. Podajemy dzieciom posiłki pełne kolorowych witamin, czyli z dużą ilością warzyw i owoców.

Dzieci każdego dnia zjadają  pieczywo, które wypiekane jest  w naszym piecu. Kuchnia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt do przygotowywania najlepszych i zdrowych posiłków (m.in. piec konwekcyjno – parowy). Słodycze? To świetna rzecz, ale tylko od święta! Na co dzień dbamy o zdrowe szkliwo małych ząbków! Słodkie soki pełne konserwantów zastępujemy kompotami, herbatkami z suszonych owoców i koktajlami przyrządzonymi w specjalnym blenderze Hamilton Beach, które świetnie smakują i na długo gaszą pragnienie. Wszystkie naczynia oraz blaty, których używamy do przygotowywania posiłków, posiadają specjalne atesty i są bezpieczne dla dzieci.

W kuchni dbamy o bezwzględną higienę!

W naszym przedszkolu Delfinek dbamy również o ochronę środowiska i właśnie dlatego sortujemy odpady, a ich część przeznaczamy do recyklingu. Rodzice w każdej chwili mogą sprawdzić, co pysznego czeka na ich dzieci w danym dniu.